WARSZTATY DLA DZIECI

Teatr CHOREA posiada szeroką ofertę warsztatów dla dzieci, prowadzonych przez artystów grupy. W programie między innymi: warsztaty konstruktorskie, kostiumograficzne, plastyczne, muzyczno-ruchowe, teatralne, warsztaty zabaw i gier integracyjnych, gry terenowo-sensoryczne i wiele, wiele innych!

 

"Niezły cyrk” –  warsztat zabaw i gier integracyjnych

Jak rozwiązać węzeł gordyjski, kim jest dyrygent i gdzie jest Goofy? Na wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź na zajęciach "Niezły cyrk". Spotkanie wypełnione jes zabawami integracyjnymi, które pozwolą wspólnie się zapoznać i poczuć siłę grupy. Umożliwią pozbycie się nadmiaru energii, przyprawią o dreszczyk emocji i szczyptę zdrowej rywalizacji, zaś wszystkie marudy otrzymają zastrzyk pozytywnej energii. Zajęcia te to propozycja organizacji czasu wolnego zarówno na zimowe pluchy jak i letnie szaleństwa. 
Prowadzenie: Anna Maszewska


„Pudełkowo” – warsztaty konstruktorskie

Domki, tunele, potwory, samochody, super-tajne bazy. Pudełkowe warsztaty konstruktorskie. Będziemy budować z małych i wielkich pudeł, co tylko przyjdzie nam do głowy!
Prowadzenie: Pola Amber


„Eko(-)stiumy” – warsztaty kostiumograficzne

Eko(-)stiumy – czyli jak zrobić wspaniały kostium ze śmieci i materiałów recyklingowych. Warsztaty mają na celu pobudzenie kreatywności młodego człowieka i pokazanie, ekologicznej strony wykorzystywania śmieci i recyklingu. Każdy z uczestników zaprojektuje i wykona swój własny kostium. Efekty pracy zostaną uwiecznione na zdjęciach, które będzie można otrzymać po warsztatach.
Prowadzenie: Janusz Adam Biedrzycki


„Budujemy miasto” – warsztaty plastyczne

Zaczniemy od budowania domów. Każdy z uczestników zbuduje własny – blok, kamienicę, domek jednorodzinny – w zależności od upodobań. Spróbujemy też posadzić drzewa i kwiaty wokół. Zabawimy się w architektów i w zależności od wyobraźni uczestników, obok powstaną ulice, place zabaw lub... wszystko, w oparciu o trochę tektury i papieru kolorowego. Na koniec połączymy siły i zobaczymy jakie miasto udało nam się zbudować.
Prowadzenie: Joanna Filarska

 
„Zabawy teatralne” – warsztaty teatralne

Poprzez krótkie zabawy rozwijające muzykalność, poczucie rytmu, motorykę, wyobraźnię plastyczną, kreatywność, świadomość ciała, budowane są sytuacje teatralne: krótkie scenki, zarysy spektakli. Warsztaty bazują przede wszystkim na kreatywności dzieci, która jest punktem wyjścia do "tworzenia teatru". Ponadto uczą współdziałania w grupie i wzajemnego szacunku.
Prowadzenie: Joanna Filarska

 

„Zwierzątkowo” – warsztaty ruchowe

Dzieci są z natury ciekawskie, mają duszę odkrywcy i naturalną potrzebę uczenia się. Są też naturalnie uważne. Praktyka uważności i jogi zaspokaja w obecnych, trudnych czasach ogromną potrzebę fizycznego i duchowego spokoju, zarówno u dzieci jak i u rodziców. Ćwiczenia uważności i jogi przeznaczone są dla wszystkich dzieci, które chcą nauczyć się uspakajać gonitwę myśli, rozumieć i odczuwać w swoim ciele emocje, a także poprawiać koncentrację. Nadają się również dla dzieci, które potrzebują więcej wiary w siebie i zrozumienia, że mogą być takie, jakie są.
Podczas warsztatów wcielamy się w różne zwierzęta, szukamy w sobie sposobów ich poruszania się, bawimy się indywidualnie i grupowo. Szukamy także metod wyciszenia się, uspokojenia oddechu i skupienia na własnym ciele i emocjach.
Prowadzenie: Majka Justyna, Małgorzata Lipczyńska


„W poszukiwaniu zaginionych zmysłów” – gra terenowo-sensoryczna

Gra terenowo-sensoryczna „W poszukiwaniu zaginionych zmysłów” oparta jest na metodologii Sensory Labirynth Theatre, czyli autorskiej metodzie teatralnej związanej z penetrowaniem zmysłów i pamięci ciała. To podróż przez labirynt – instalację stworzoną ze wspomnień, emocji i wrażeń.
Reżyseria, scenariusz i adaptacja przestrzeni: Katarzyna Mańko i Wiktor Moraczewski – certyfikowani instruktorzy metodologii Sensory Labirynth Theatre. Uczestnicy projektów „Ritual Beyond the Roots" w Rumunii (czerwiec 2016) i „L’acqua, il segno il labirynto” we Włoszech (wrzesień 2016).

 

"Łapanie słów w locie"  warsztat ruchowo-słowny

Będziemy biegać, skakać, przewracać i przestawiać siebie a także litery, słowa oraz wiersze. Sprawdzimy, czy da się złapać słowo w locie oraz co może powstać z naszego imienia i nazwiska, gdy przestawimy w nim litery. Poćwiczymy refleks i pisanie wierszy. Przede wszystkim będziemy się dużo bawić. Potrzebny będzie strój na zmianę – wygodny dres i tenisówki.
Prowadzenie: Joanna Filarska

 

"Człowiek i pszczoły. Jak w ulu i poza ulem" – warsztat ekologiczny

W trakcie tego warsztatu uczestnicy poznają różnorodne ciekawostki związane z obecnością pszczół w przyrodzie i w życiu człowieka na przestrzeni wieków. Korzystając z tej wiedzy, zastanowią się nad ich znaczeniem w ekosystemie. Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się o akcjach społecznych poświęconych ratowaniu pszczół i zaprojektują krótkie działania zachęcające kolegów i koleżanki do zainteresowania się ochroną pszczół.
Inspiracją dla scenariusza warsztatu jest książka Piotra Sochy – „Pszczoły”, która pozwala przyjrzeć się z bliska, jak zbudowane są pszczoły, zajrzeć do ich domu, poznać ich zwyczaje. Zobaczyć, jak tańczą, i sprawdzić, kiedy i po co to robią.
Prowadzenie: Wiktor Moraczewski

 

"Jak przechowywać skarby?" – warsztat plastyczny

Każdy z nas ma w domu skarby. Często nie mają one swojego miejsca i gubią się. Postaramy się temu zaradzić i zastanowimy się jak i gdzie dobrze przechowuje się skarby. Każdy z nas zaplanuje, a potem stworzy własne pudełko – skarbnicę. Będziemy wycinać, przyklejać, dobierać kolory, wzory i motywy. Efekty pracy będzie można zachować dla siebie lub dać komuś w prezencie.
Prowadzenie: Joanna Filarska

 

"W labiryncie Minotaura" – warsztat konstruktorski

Warsztat będzie służył poznaniu określenia „przestrzeń”. Co to w ogóle jest przestrzeń? Jak się ją tworzy? Na czym polega wykorzystanie przestrzeni w teatrze? Wykorzystując motyw Labiryntu z mitu o Minotaurze, spróbujemy stworzyć labirynty z ciał, labirynty płaskie i trójwymiarowe – dzięki temu uczestnicy doświadczą grupowego konstruowania i aranżacji przestrzeni.
Prowadzenie: Wiktor Moraczewski 

 

"Abstrakcyjna geometria" – warsztat plastyczny

Scenariusz poświęcony zagadnieniom matematycznym – figurom geometrycznym, dzięki którym wprowadzimy uczestników warsztatu w świat sztuki abstrakcyjnej. Warsztat będzie połączeniem zajęć matematyki ze sztuką abstrakcyjną – głównie z abstrakcją geometryczną. Warsztat będzie miał również charakter integracyjny i pozwali uczestnikom na oswojenie się z przestrzenią sali warsztatowej.
Prowadzenie: Wiktor Moraczewski

 

"Róbmy sceny!" – warsztat teatralno-ruchowy

Scena teatralna jest miejscem, w którym bezkarnie można robić rzeczy w innych miejscach często uznawane za niewłaściwe – krzyczeć, skakać, biegać, przebierać się, robić miny i wydawać dziwne odgłosy. Teatr to także rozwijanie własnego potencjału, kreatywności i umiejętności pracy w grupie. Podczas warsztatu poznamy niektóre ćwiczenia dykcyjne, rozgrzejemy ciało, głos i wyobraźnię. Na przykładzie wybranego tekstu spróbujemy podzielić się na role i poczuć jak aktorzy na scenie; wspierając się wzajemnie i jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.
Prowadzenie: Małgorzata Lipczyńska

 

"Sztuka relaksu" – warsztat ruchowo-relaksacyjny

Warsztat relaksacyjno-rozluźniający ciało i pozwalający odpocząć głowie, oderwać się w zabawie od trosk dnia. Pomoże uczestnikom nazwać stan relaksu i zastanowić się nad sposobami osiągania go. Poprzez kolejne ćwiczenia będziemy dochodzili do stworzenia własnych, indywidualnych zestawów na relaks. Wszystko przy dźwiękach natury!
Prowadzenie: Wiktor Moraczewski

 

Warsztaty organizowany na zamówienie, w ramach stałej oferty Teatru CHOREA.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: +48 506 103 207, lub mailowy: chorea.warsztaty@gmail.com

 

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.