"MUZG" w Mrągowie

"MUZG" w Mrągowie

31.05.2015
Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

31 maja o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na spektakl "MUZG" Teatru CHOREA

SPEKTAKL ODBYWA SIĘ W RAMACH PROJEKTU "poRUSZone MIASTO!" 

Bilety: 15 zł, do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, w godz. 14:00-21:00, tel. 89 743 34 66  

więcej

CHOREA na festiwalu "INNE SYTUACJE" w Bydgoszczy

CHOREA na festiwalu "INNE SYTUACJE" w Bydgoszczy

28-29.05.2015
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

5 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Inne Sytuacje, przedstawia panoramę teatru, którego nie znamy, a znać powinniśmy. Teatru zjawiskowego, poszukującego, akcentującego przede wszystkim obecność człowieka - aktora na scenie, uznającego ciało za podstawowe narzędzie aktorskie. 

http://mck-bydgoszcz.pl/?p=festiwale&id=6

28 maja 2015 (czwartek) / godz. 20.00 / Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
TEATR CHOREA - "KONCERT PIEŚNI ANTYCZNYCH"

29 maja 2015 (piątek) / godz.19.00 / Miejskie Centrum Kultury
TEATR CHOREA, EARTHFALL (Polska/Walia) "PO PTAKACH

Bilety: normalny: 20 zł / ulgowy: 15 zł / seniorzy: 10 zł
Rezerwacje: rezerwacje@mck-bydgoszcz.p

 

więcej

Spektakl "VIDOMI" na Dziatwie

Spektakl "VIDOMI" na Dziatwie

22.05.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

36. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Dziatwa" jest projektem edukacyjno - animacyjnym oraz artystycznym zawierającym istotne elementy  edukacyjne  ukierunkowane na  poznanie nowych kierunków pracy teatralnej opartej  ma współtworzeniu,  poszukiwaniu nieszablonowych rozwiązań artystycznych inspirowanych kreatywnością dziecka.  Przestrzeń  projektu pozwala uczestnikom na  wzajemną inspirację, rozwijanie własnych  zdolności, twórczych umiejętności i artystycznych kompetencji.  „Dziatwa”  skierowana do dzieci, młodzieży - członków amatorskich grup teatralnych, animatorów działań twórczych w szkołach, pedagogów, nauczycieli, instruktorów teatralnych, specjalistów teatru dziecięcego jak również do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, mieszkańców Łodzi. Projekt „Dziatwa” jest jedynym w województwie łódzkim Przeglądem  teatralnym o charakterze ogólnopolskim łączącym  elementy edukacji kulturalnej z  artystycznymi prezentacjami oraz działaniami  aktywizującymi społeczność lokalną poprzez wspólne działania artystyczne.

Spektakl "VIDOMI" zostanie zaprezentowany dla uczestników 36 Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Młodzieżowych "Dziatwa" 22 maja, o godz. 16:00, w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi.

Projekt „VIDOMI” to próba odpowiedzi na pytanie czym jest i nie jest widzenie? Czy uświadamiamy sobie znaczenie zmysłu wzroku? Poprzez konfrontację osób słabowidzących/niewidomych oraz osób widzących, próbujemy wypracować alternatywne techniki pracy, przekraczając fizyczne ograniczenia. Posługując się synergią bodźców - słowem, dźwiękiem, dotykiem, ruchem - stwarzamy własny język komunikacji. Uczymy się widzieć całym ciałem. Odkrywamy świat oparty na innym widzeniu, widzeniu, które nie musi być ograniczone ani fizyczną ślepotą, ani „ślepotą” umysłu, czy stereotypową oceną. Taka praca w teatrze pozwala przekraczać bariery jakie stawia nam społeczeństwo w życiu codziennym. Teatr staje się medium, w którym różnice między nami stają się narzędziem do wspólnego kreowania rzeczywistości. Dysfunkcja wzroku nie musi oznaczać życia w „ciemności”. A jaki jest twój punkt widzenia?

Reżyseria i choreografia: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz
Opieka artystyczna: Tomasz Rodowicz
Muzyka: Kuba Pałys, Joanna Filarska, Tomasz Rodowicz, Kuba Krzewiński
Wizualizacje: Anna Świderska
Światło: Maciej Kobalczyk
Opieka pedagogiczna: Hanna Gzella-Jastrzębska
Współpraca: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 6 im. mjr. Hieronima Baranowskiego
Zdjęcia: Paweł Klepacz
Występują: Anna Piekarniak, Monika Borowska, Ewa Otomańska, Aleksandra Ziomek, Klaudia Ambroszczyk, Kinga Rudzka, Przemysław Bitner, Grzegorz Nasalski, Damian Kukiałka, Jan Tarasiewicz, Tomasz Amsolik, Wiktor Moszczyński
Premiera: 28.11.2014, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

więcej

Krav Maga - samoobrona dla Małych i Dużych

Krav Maga - samoobrona dla Małych i Dużych

22.05.2015
Teatr CHOREA

Zapraszamy na warsztaty KRAV MAGA- SAMOOBRONA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

kiedy: 22 maja, godzina: 17.30-18.30
gdzie: sala warsztatowa Teatru CHOREA, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
opłata za warsztat: 15 zł (1 dziecko)
ilość miejsc ograniczona
obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc
informacje/rezerwacja: 42 646 88 65, chorea.warsztaty@gmail.com

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 5-9 lat i do ich rodziców.

Trening dzieci oparty jest o formy zabawowe: dużo biegania, gier zadaniowych, tory przeszkód. Uczymy się bezpiecznie upadać i sprawnie wstawać, skutecznie uniemożliwiać próby złapania lub przetrzymania. Dużo też rozmawiamy, wspólnie analizujemy zagadnienia dotyczące zagrożeń w grupie rówieśniczej i ze strony dorosłych, uczymy się rozpoznawać i unikać zachowań agresywnych, na przykład dręczenia lub nękania, a także radzić sobie z własnymi emocjami. Jak w sytuacji niebezpieczeństwa nie ulegać panice, a gdy zajdzie konieczność, wykorzystać umiejętności skutecznej samoobrony. Dziecku w treningu może towarzyszyć rodzic. Z jednej strony może bawić się wspólnie z nim i pomagać, z drugiej poznawać procedury bezpieczeństwa, dowiadywać się jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku na ulicy lub w innym miejscu publicznym. Dzięki takiemu treningowi dzieci nabierają z jednej strony siły, gibkości i sprawności fizycznej, a z drugiej, pewności siebie i umiejętności radzenia sobie ze stresem. Jest to też wspólna przygoda z rodzicem i okazja do lepszego wzajemnego poznania się.

Prowadzenie: Elina Toneva (Teatr CHOREA)

więcej

TAKE OVER - ANKIETA

TAKE OVER - ANKIETA

01-20.05.2015
Teatr CHOREA

Teatr CHOREA bada publiczność – zapraszamy do wypełnienia ankiety!

Teatr CHOREA razem z europejskimi partnerami i przy udziale British Council realizuje projekt pt. „TAKE OVER". Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu Komisji Europejskiej „Creative Europe”. Młodzi uczestnicy projektu, w ciągu dwóch lat, przygotują wydarzenie artystyczne z dziedziny tańca, muzyki i teatru będące odzwierciedleniem ich dążeń, pragnień i aspiracji związanych z kulturą. Będzie to wydarzenie, w całości pomyślane, zaprojektowane i wyprodukowane przez i dla młodych ludzi. Uczestnicy projektu zyskają również unikalny wgląd w ofertę europejskiego rynku kultury i zdobędą nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe uczestnicząc w międzynarodowych festiwalach teatralnych.

Przejęcie teatru przez młodych ma na celu zatrzymanie istniejącej publiczności, a przede wszystkim zdobycie nowych, młodych odbiorców Teatru Chorea. Gdy młodzi będą przejmować teatr, my będziemy uczyć się od nich czego oczekują od współczesnego teatru i jak ich do niego przekonać. Częścią tego procesu jest badanie publiczności, do którego zapraszamy wszystkich, bez względu na intensywność ich związków z teatrem. Uprzejmie prosimy o przesyłanie dalej informacji o ankiecie – im więcej respondentów, tym pełniejsza będzie nasza wiedza o tym kim jest współczesny widz teatralny i czego oczekuje od sztuki widowiskowej.

Link do ankiety: http://www.ebadania.pl/1dca5a57db68922b

więcej

CHOREA zaprasza na KONCERTY !

CHOREA zaprasza na KONCERTY !

07.05-10.06.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

CHOREA serdecznie zaprasza na serię KONCERTÓW !!!

Koncert "Lulabajki"

data: 07 maja 2015 (czwartek) 
godzina: 19.00
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, budynek C, sala widowiskowa ul. Tymienieckiego 3
bilety: 15 zł (ulgowy) / 20 zł (normalny)
rezerwacja biletów - kliknij tutaj

Muzyka: Tomasz Krzyżanowski, Kuba Pałys
Reżyseria: Dominika Krzyżanowska
Śpiewają: Dzieci, Natalia Przybysz oraz Wielki Chór Młodej CHOREI w składzie:
Elizabet Araj, Joanna Chmielecka, Jacek Czapnik, Joanna Filarska, Sandra Gierzek, Michalina Jędrzejczak, Majka Justyna, Joanna Kłos, Aleksandra Kozioł, Dominika Krzyżanowska, Marcin Kobyliński, Milena Kranik, Maria Mażewska, Anna Przybyt, Marta Rakowska, Marta Sterna, Justyna Sobieraj-Bednarek, Aleksandra Szałek, Elina Toneva, Paulina Tralewska, Jacek Witych
Grają: Krzysztof Szmytke (skrzypce, mandolina, altówka), Michał Iwanek (fortepian), Wojciech Traczyk (kontrabas), Hubert Zemler (instrumenty perkusyjne)
Wizualizacje: Elektro Moon Vision
Światło: Tomasz Krukowski
Dźwięk: Marcin Dobijański
Autorzy tekstów: Adam Asnyk, Joanna Chmielecka, Konstanty Ildefons Gałczyński, Jan Kondrak, Dominika Krzyżanowska, Tomasz Krzyżanowski, Tomasz Nowaczyk, Włodzimierz Słobodnik, Kuba Pałys, Katarzyna Wolińska

Jaki zapach ma noc? Gdzie odpoczął deszcz? Kto uśpił echo? Czy można popłynąć na srebrnym księżycu? Czy lisy ziewają? Gdzie leży zaświat? Czy król chodzi spać ostatni? Jakie kolory mają nocne motyle? Kto w nocy łazi po strychu? Co robi kogut, gdy nie pieje?

… tuż przed snem dzieje się mnóstwo dziwnych historii. Dzieci marzą o lataniu a dorośli o chwili dla siebie lub o maszynie do rozwiązywania najtrudniejszych problemów. Duzi i Mali czekają na moment, kiedy do łóżka spływają marzenia. Wszystko się wycisza i uspokaja. Wchodzimy w świat wyobrażeń, kołysanek, bajek i baśni. Ten czas to tylko chwila. My jednak spróbujemy w tym świecie zostać na dłużej.

Nocne marki! Ranne ptaszki! Zapraszamy na niezwykły koncert między jawą a snem, między baśnią a codziennością, między dzieciństwem a dorosłością, wśród barwnych obrazów i kołyszących dźwięków. Kołysanki, bajki, muzyczne opowiastki, na poważnie, na wesoło zaśpiewają Dzieci, Natalia Przybysz i Wielki Chór Młodej CHOREI. 

Koncert "Engi Vengi"

data: 15 maja 2015 (piątek)
godzina 19.00
bilety: 15 zł (ulgowy) / 20 zł (normalny)
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
rezerwacja biletów: chorea.warsztaty@gmail.com 

Opracowanie muzyczne i prowadzenie chóru: Tomasz Krzyżanowski, Elina Toneva
Chór: Elizabet Araj, Joanna Chmielecka, Jacek Czapnik, Joanna Filarska, Sandra Gierzek, Michalina Jędrzejczak, Majka Justyna, Joanna Kłos, Aleksandra Kozioł, Marcin Kobyliński, Milena Kranik, Maria Mażewska, Anna Przybyt, Marta Rakowska, Marta Sterna, Justyna Sobieraj-Bednarek, Aleksandra Szałek, Elina Toneva, Paulina Tralewska, Jacek Witych

Poruszający, ciekawy koncert tradycyjnych pieśni bułgarskich zaaranżowanych na chór. W koncercie usłyszymy m.in. tradycyjne pieśni bułgarskie z regionu szopskiego i rodopskiego. Nie zabraknie też akcentów macedońskich. Będą wielogłosy i dysonanse, pieśni frywolne i rzewne, ale przede wszystkim bogactwo ornamentów i nieparzystych rytmów. Premiera koncertu odbyła się 24 sierpnia, podczas 3 edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego RETROPERSPEKTYWY 2014.

Koncertowi będzie towarzyszyć opowieść o pieśniach i muzyce bułgarskiej oraz pokaz tańców korowodowych. Publiczność będzie mogła wysłuchać prelekcji a także wziąć udział w śpiewaniu i tańcach.

"Koncert Pieśni Antycznych"

data: 19 maja 2015 (wtorek)
godzina 19.00
bilety: 15 zł (ulgowy) / 20 zł (normalny)
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
rezerwacja biletów: chorea.warsztaty@gmail.com 

Kierownictwo muzyczne: Tomasz Krzyżanowski
Występują: Janusz Adam Biedrzycki, Joanna Chmielecka, Hubert Domański, Joanna Filarska, Sandra Gierzek, Dominika Jarosz, Joanna Kłos, Milena Kranik, Dominika Krzyżanowska, Tomasz Krzyżanowski, Maciej Maciaszek, Dorota Porowska, Tomasz Rodowicz, Elina Toneva
Światło i dźwięk: Tomasz Krukowski 

Teatr CHOREA od wielu lat interesuje się muzyką antycznej Grecji, będącą niezwykle cennym dziedzictwem kultury i jednym z najstarszych ocalałych zapisów muzyki europejskiej. Początkowo była to głównie praca nad pieśniami, tekstami antycznych dramatów, rekonstrukcja antycznych instrumentów. Obecnie, po latach pracy nad pieśniami i tekstami antycznymi, artyści Teatru CHOREA przygotowali zupełnie nową ich aranżację. Źródłowe formy muzyczne, pochodzące z najstarszych tradycji europejskich, ulegają dynamicznej, współczesnej dźwiękowej transformacji.

Nieparzyste rytmy, skrawki pieśni odczytane z papirusów i kamieni sprzed dwóch i pół tysiąca lat, wibrują współczesną energią. Koncert w wykonaniu artystów CHOREI zrodził się z potrzeby skonfrontowania antycznego materiału z nowoczesnym brzmieniem.„Stary” materiał we współczesnych aranżacjach daje niezwykłą muzyczną miksturę orientalnej melodyki, intrygującej harmonii i bliskowschodniej rytmiki.

Koncertowi towarzyszyć będzie Lekcja Antyku - spotkanie edukacyjne, którego celem jest przełamywanie stereotypów dydaktycznych, pokazanie tych wątków Antyku, które wyciągnięte z muzealnych gablot i podręczników, pozwolą na dotknięcie własnym głosem i ciałem źródeł kultury europejskiej, tego co 2500 lat temu tworzyło kolebkę naszej cywilizacji.

Podczas Lekcji Antyku przedstawimy badania nad rekonstrukcją antycznych instrumentów oraz sposoby pracy nad tańcem, inspirowanym ikonografią antyczną. Zaśpiewamy również rekonstruowane pieśni w języku starogreckim, zapisanym na ocalałych papirusach. Spotkanie wzbogaci multimedialna prezentacja dokonań artystycznych CHOREI i mini warsztat dla uczestników.

Koncert "Rytm Języka"

data: 10 czerwca 2015 (środa)
godzina 19.00
bilety: 15 zł (ulgowy) / 20 zł (normalny)
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
rezerwacja biletów: chorea.warsztaty@gmail.com

Muzyka: Tomasz Krzyżanowski
Występują: Maciej Bednarek, Joanna Chmielecka, Hubert Domański, Sandra Gierzek, Dominika Jarosz, Joanna Kłos, Milena Kranik, Dominika Krzyżanowska, Tomasz Krzyżanowski, Justyna Sobieraj-Bednarek, Elina Toneva
Produkcja: Dominika Krzyżanowska, Tomasz Krzyżanowski
Światło i dźwięk: Tomasz Krukowski

Rytm języka to koncert będący kontynuacją muzyczno-językowych poszukiwań Tomasza Krzyżanowskiego i Teatru Chorea. Język i rytm są fascynujące. Panuje między nimi absolutne braterstwo. W języku jest rytm i rytm też jest językiem. To ekscytujące, że w tworzeniu muzyki można inspirować się tymi zjawiskami w obie strony, wychodząc raz od melodii, charakteru i brzmienia sylab, a innym razem od pulsu, umiejscowienia słów w czasie, akcentowania i wypowiadania głosek w określonym porządku, czy od rytmicznego kodu, w którego tkankę wplatamy poszczególne słowa i zdania. Melodia słów, intonacja, rytm zdań, fraz są jak pieśń języka. Można jej słuchać czy analizować jak partyturę muzyczną. Ta pieśń ma jednak formę otwartą. Można używać jej na różne sposoby, zmieniać jak  w kalejdoskopie.

Tak jak w kalejdoskopie jest miejsce na różne barwy, kształty, obrazy, emocje tak w koncercie Rytm języka znajdą się pieśni i rytmy inspirowane językami świata. W tym muzycznym "mozaikonie" usłyszymy perski temperament, turecki orient, akadyjską tajemnicę, starogrecki patos, elficką magię, polską grę słów i inne.Tym razem staraliśmy się znaleźć w rytmie i brzmieniu języka to, co jest w stanie poruszyć i bezpośrednio dotknąć ludzkiej wrażliwości. Szukaliśmy możliwości otwarcia w wykonawcy i widzu innej perspektywy czasu, percepcji i świadomości.

logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Scena muzyczna - Chorea i goście" dofinansowanego z budżetu Miasta Łodzi.

więcej

CHOREA zaprasza na Festiwal PERSPEKTYWY

CHOREA zaprasza na Festiwal PERSPEKTYWY

07-10.05.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

TEATR POZA TEATREM - FESTIWAL TEATRALNY PERSPEKTYWY 2015, 7-10 maja Łódź

Tegoroczna, wyjątkowa edycja Festiwalu Teatralnego PERSPEKTYWY 2015 - Teatr poza teatrem, jest kontynuacją cyklicznego Międzynarodowego Festiwalu RETROPERSPEKTYWY.

Ta edycja festiwalu jest spotkaniem artystów, którzy chcą zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Wychodzą poza teatr, poza mury instytucji kultury, aby szukać nowego tworzywa teatru i nowego języka w komunikowaniu się z widzem. Praca w kontekście dysfunkcji społecznych, umysłowych czy fizycznych skłania do stawiania pytań o „normalność“ i jej ukryte pułapki. Chcemy, by spotkanie tak pracujących grup posłużyło współuczestnictwu, współtworzeniu i wymianie myśli, metod i technik pracy. Aby droga, którą przejdą uczestnicy festiwalu ułożyła się w następujący sposób: SPOTKANIE – PREZENTACJA – INSPIRACJA – WYMIANA – KONTYNUCJA – TWORZENIE SIECI.

Pokazując najciekawsze zjawiska spoza oficjalnego nurtu, chcemy zainteresować i pobudzić zarówno twórców teatralnych, uczestników projektów jak i widzów do działań w kontekście społecznym i w tej przestrzeni tworzyć wspólnie nowy język teatru.

Dla nas najważniejsze w tym festiwalu są nie tylko wyjątkowe spektakle z całej Polski, ale spotkania grup, wymiana autorskich metod pracy oraz dyskusja liderów i praktyków różnorodnych przestrzeni społecznych, uczestników poszczególnych projektów oraz widzów.

Bardzo ciekawą perspektywę teatru w kontekście społecznym oraz niezwykłą różnorodność tematów i metod pracy zapewni obecność takich zespołów jak Teatr 21 z Warszawy ze spektaklem „Statek Miłości” stworzonym przez aktorów z autyzmem i zespołem Downa, Teatru CHOREA ze spektaklem „Vidomi“, z udziałem młodzieży słabowidzącej i niewidomej, czy grupy teatralnej Sztuczki z Lublina ze spektaklem „Bobo Bu” dla dorosłych i dzieci o meandrach edukacji seksualnej naszych najmłodszych. Innym zupełnie językiem będzie prowadzona opowieść o potrzebie spotkania, pisana tańcem i ruchem przez wielopokoleniową grupę Kiosk Ruchu. Ola Szałek w spektaklu „Przyjąć nie” opowie o jej widzeniu świata przez swojego Aspergera. Teatr 51 ze Zgierza pokaże spektakl „Plan B” o wyobraźni i wrażliwości społecznej wykreowanej przez blokowisko. Będzie też monodram „Rowerek” grany przez 11-latka, poruszająca opowieść o wojnie widzianej oczami małego chłopca. Festiwal zamknie spektakl „Import/Eksport” z Białegostoku, w którym młodzi Czeczeni mieszkający w Polsce opowiedzą nam o niedostosowaniu, wykluczaniu i nietolerancji, z jaką się u nas zmagają.

Wysoki poziom debat gwarantują osoby prowadzące, teatrolog dr Piotr Olkusz, adiunkt w Katedrze Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego, redaktor działu zagranicznego miesięcznika „Dialog” oraz dr Zofia Dworakowska, kuratorka i badaczka w ramach międzynarodowych projekt z obszaru animacji kultury, community arts, sztuki w przestrzeni publicznej z Instytutu Kultury Polskiej UW, kieruje specjalizacją Animacja Kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW.

 

PROGRAM FESTIWALU

7 maja, czwartek

16:00 Otwarcie festiwalu, "Dlaczego Teatr poza teatrem", Tomasz Rodowicz, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala C_101

16:30 "Miasto/teatr, czyli o działaniach performatywnych z mieszkańcami miast", dyskusja prowadzona przez Zofię Dworakowską, uczestnicy: Andrzej Orłowski, Konrad Dworakowski, Marcin Polak, Marcin Brzozowski, Kasia Pągowska, Tomasz Rodowicz, Dorota Porowska, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala C_101

18:00 Spektakl „ROWEREK" reż. Przemysław Sowa, Teatr PST, Łódź (30 min.), Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala A_22
Spotkanie z artystami po spektaklu, prowadzenie: Piotr Olkusz i Tomasz Rodowicz

19:00 Koncert „LULABAJKI", reż. Dominika Krzyżanowska, Teatr CHOREA, Łódź (75 min.), Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala teatralna

8 maja, piątek

11:00 - 12:00 Zapisy filmowe najciekawszych praktyk w działaniach społecznych Teatru CHOREA, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala C_101

13:00 - 16:00 "Ciało/Ruch/Głos - grupa jako cel działania", prezentacja metod pracy Teatru CHOREA z czynnym udziałem uczestników, prowadzenie: Tomasz Rodowicz z zespołem Teatru CHOREA, Fabryka Sztuki, sala drewniana

18:30 Spektakl „PRZYJĄĆ NIE”, reż. rez. Edwin Jadczyk, Teatr 40 i 4, Łódz (30 min.), Fabryka Sztuki, sala drewniana
Spotkanie z artystami po spektaklu, prowadzenie: Piotr Olkusz i Tomasz Rodowicz

20:00 Spektakl „VIDOMI", reż. Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Teatr CHOREA, Łódź (50 min.), Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala teatralna
Spotkanie z artystami po spektaklu, prowadzenie: Piotr Olkusz i Tomasz Rodowicz 

9 maja, sobota

11:00 Spektakl „BOBO BU”, reż. Liza Szczęśliwa, Grupa Teatralna SZTUCZKI, Lublin (50 min.), Art_Inkubator w Fabryce Sztuki , sala A_22

12:30 - 15:30 "Dobre praktyki w edukacji seksualnej", prezentacja metod pracy Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton, prowadzenie: Aleksandra Józefowska, Grupa Edukatorów Seksualnych, Ponton, Warszawa, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala A_22

17:00 Spektakl „BOBO BU”, reż. Liza Szczęśliwa, Grupa Teatralna SZTUCZKI, Lublin (50 min.), Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala A_22
Spotkanie z artystami po spektaklu, prowadzenie: Piotr Olkusz i Tomasz Rodowicz 

18:30 Spektakl „SPOTKANIE", choreografia Aleksandra Zdunek, Teatr Kiosk Ruchu, Podkowa Leśna (45 min.) Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala drewniana
Spotkanie z artystami po spektaklu, prowadzenie: Piotr Olkusz i Tomasz Rodowicz

20:00 Spektakl „STATEK MIŁOŚCI. ODCINEK 1“ reż. Justyna Sobczyk, Teatr 21, Warszawa (60 min.), Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala teatralna
Spotkanie z artystami po spektaklu, prowadzenie: Piotr Olkusz i Tomasz Rodowicz

10 maja, niedziela

10:00 - 12:00 Zapisy filmowe najciekawszych praktyk grup uczestniczących w festiwalu, Art_Inkubator, sala C_101

11:00 - 14:00 "Zaryzykujmy, zaprojektujmy wspólną przestrzeń!", prezentacja metod pracy związana z przygotowaniem spektaklu „STATEK MIŁOŚCI. ODCINEK 1“, prowadzenie: Justyna Sobczyk, Teatr 21, Warszawa, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala A_22

15:00 - 17:00 "Scena (dla) nieprzystosowanych - społeczne i indywidualne dysfunkcje jako tworzywa w narracji teatru niezależnego", dyskusja prowadzona przez Piotra Olkusza, uczestnicy: Irena Lewkowicz, Dagmara Żabska, Justyna Sobczyk, Hanna Gzella-Jastrzębska, Tomasz Rodowicz, Adam Biedrzycki, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala C_101

17:30 Spektakl „PLAN B“ reż. Teatr Art. 51, Zgierz (40 min.), Fabryka Sztuki, Sala drewniana
Spotkanie z artystami po spektaklu, prowadzenie: Piotr Olkusz i Tomasz Rodowicz

19:00 Spektakl "IMPORT/ EXPORT" reż. Michał Stankiewicz, Stowarzyszenie Edukacji Teatralnej WIDOK, Białystok (70 min.), Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala teatralna
Spotkanie z artystami po spektaklu, prowadzenie: Piotr Olkusz i Tomasz Rodowicz

Udział w prezentacjach metod pracy jest bezpłatny.
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: chorea.warsztaty@gmail.com, (42) 646 88 65

Bilety na spektakle: 20 zł (normalny) / 15 zł (ulgowy)
Karnet: 100zł  (upoważnia do wejścia na wszystkie wydarzenia festiwalowe oprócz prezentacji metod pracy)

Więcej informacji na www.perspektywy2015.pl

więcej

Laboratorium Miejskiej Kuchni Roślinnej na PERSPEKTYWACH

Laboratorium Miejskiej Kuchni Roślinnej na PERSPEKTYWACH

07-10.05.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

Zapraszamy do LABORATORIUM MIEJSKIEJ KUCHNI ROŚLINNEJ w ramach Festiwalu PERSPEKTYWY 2015 - Teatr poza teatrem!

LABORATORIUM będzie otwarte codziennie, od 7 do 10 maja 2015, w godzinach: 15:00 - 21:00, w sali kolumnowej i w łączniku Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi.

LABORATORIUM MIEJSKIEJ KUCHNI ROŚLINNEJ to cykl posiłków, działań i warsztatów kulinarno- performatywnych. Na czas trwania festiwalu przestrzeń foyer zostanie zaadoptowana na laboratorium kulinarno - performatywne prowadzone przez Agatę Bielską, artystkę wizualną, aktywistkę kuchenną, animatorkę kultury.

W LABORATORIUM MIEJSKIEJ KUCHNI ROŚLINNEJ będą powstawać odżywcze potrawy, z naturalnych sezonowych składników, dzikich roślin jadalnych oraz produktów fermentowanych. Miejsce to będzie oazą dla głodnych, przestrzenią dla spotkania, budowania wspólnoty, okazją do zdobycia nowych umiejętności i poszerzenia horyzontów.

więcej

Zapraszamy na spotkania warsztatowe w ramach PERSPEKTYW

Zapraszamy na spotkania warsztatowe w ramach PERSPEKTYW

08-10.05.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

Zapraszamy na trzy niezwykle interesujące prezentacje metod pracy, w ramach Festiwalu Teatralnego PERSPEKTYWY 2015 - Teatr poza teatrem. Udział w prezentacjach metod pracy jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zgłoszenia udziału w prezentacjach i spotkaniach warsztatowych prosimy kierować na adres: chorea.warsztaty@gmail.com

"Ciało/Ruch/Głos – grupa jako cel działania"
Prezentacja praktyk Teatru CHOREA z Łodzi, z czynnym udziałem uczestników

data: 8 maja (piątek)
godzina: 13:00 – 16:00
miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, sala warsztatowa
prowadzenie: Tomasz Rodowicz z zespołem Teatru CHOREA z Łodzi

Teatr CHOREA zaprasza na intensywny trening aktorski. Spotkanie warsztatowe skoncentrowane będzie się na uruchamianiu organiczno uczestników, przez pracę z ciałem, ruchem, głosem, rytmem i muzyką oraz na łączeniu wszystkich tych form ekspresji w jeden strumień działania. Skupiać się będzie również na intensywnej pracy z partnerem i wielowątkowej pracy z grupą - aktorem zbiorowym.
Metodę pracy CHOREI określają dwa wyznaczniki: intensywność i ryzyko – to fizyczne i to wynikające z konieczności przełamywania własnych ograniczeń i przekraczania własnych możliwości. Warsztaty CHOREI wykraczają poza prezentowanie i uczenie technik. Prowadzą do uruchomienia kreatywności każdego z uczestników, stworzenia dynamicznego twórczego spotkania i autentycznego artystycznego wydarzenia.
Spotkanie skierowane jest do instruktorów teatralnych, animatorów grup teatralnych, aktorów, tancerzy i muzyków, a także amatorów pasjonujących się teatrem, muzyką i tańcem.

"Dobre praktyki w edukacji seksualnej"
Prezentacja metod pracy Grupy Ponton z Warszawy

data: 9 maja (sobota)
godzina: 12:30 – 15:30
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, sala A22
prowadzenie: Aleksandra Józefowska, Grupa Edukatorów Seksualnych PONTON, Warszawa, http://ponton.org.pl

W trakcie spotkania uczestnicy poznają charakterystykę działalności Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton. Zapoznają się również z zagadnieniami:
- Edukacja seksualna po polsku vs. wyzwania XXI wieku (seksualizacja, cyberprzemoc).
- Czym się martwi młodzież? Doświadczenia z Telefonu Zaufania dla nastolatków.
- Jak rozmawiać z młodzieżą o seksualności? Dobre praktyki w rozmowach o asertywności, inicjacji seksualnej, antykoncepcji, chorobach przenoszonych drogą płciową, przeciwdziałaniu przemocy, mniejszościach seksualnych.
Prezentacja skierowana jest do osób pracujących z młodzieżą, pedagogów, instruktorów, nauczycieli, animatorów.

Aleksandra Józefowska - mgr Pedagogiki Ogólnej na UW. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra oraz Podyplomowych Studiów z Seksuologii Klinicznej. Edukatorka seksualna i trenerka .Od 12 lat kieruje Grupą Edukatorów Seksualnych "Ponton" przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla różnych grup: pracuje z młodzieżą gimnazjalną, licealną, dorosłymi ( rodzice i kadra pedagogiczna)współpracowała m.in z wydawnictwem "Wiedza i Praktyka" oraz czasopismem "Emocje". Za pracę z młodzieżą została nominowana do tytułu Polka Roku 2006 przez magazyn Gazety Wyborczej "Wysokie Obcasy" oraz wyróżniona w magazynie ELLE.

"Zaryzykujmy, zaprojektujmy wspólną przestrzeń!"
Prezentacja metod pracy artystów Teatru 21 z Warszawy, z czynnym udziałem uczestników

data: 10 maja (niedziela)
godzina: 11:00 – 14:00
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, sala A22
prowadzenie: Justyna Sobczyk i artyści Teatru 21 z Warszawy, http://teatr21.pl

Prezentacja wprowadza teoretycznie i praktycznie w różnorodne sposoby projektowania przestrzeni spotkania w Teatrze 21. Powołamy się na doświadczenia zebrane przy tworzeniu spektakli czy wspólnym prowadzeniu warsztatów. Jaka to przestrzeń, która uwzględnia moją i twoją obecność? Spróbujemy ją wspólnie wymyślić i zaprojektować, zaryzykujmy, zróbmy krok do przodu. Co się stanie, jeśli zaczniemy być w niej razem, przynajmniej na chwilę? Jakie to ma konsekwencja dla nas obojga i co wnosi do naszej pracy i na co dzień ?

Spotkanie poprowadzi Justyna Sobczyk z grupą aktorów Teatru 21. Spróbujemy się spotkać, zbliżyć, porozmawiać o teatrze, wyjść razem w przestrzeń.
Prezentacje przeznaczona jest dla pedagogów, instruktorów teatralnych, animatorów kultury, studentów, osób pasjonujących się teatrem.

Justyna Sobczyk - 10 lat temu rozpoczęła pracę teatralną z zespołem Teatru 21, z którym do dziś pracuje, kieruje działem pedagogiki teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, pedagożka teatru (Universität der Künste, Berlin); ukończyła wydział pedagogiki specjalnej, UMK Toruń, wydział wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendystka GFPS (Gemeinschaft für Wissenschaft und Kultur in Mittel und Osteuropa, Niemcy), DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst, Niemcy), w 2013 roku stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W trakcie studiów aktorka alternatywnego Teatru Wiczy w Toruniu. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Reżyserka spektaklu dla dzieci „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” (nagrodzony na łódzkim festiwalu Teatralna Karuzela) oraz Ciało Pedagogiczne z warszawskimi nauczycielami, absolwentka programu Laboratorium Innowacji Liderskich, oraz Dwa Sektory, jedna wizja w Szkole Liderów. Reżyserka spektaklu "Ciało Pedagogiczne", mama Wery (10 lat) i Iwka (5,5).

więcej

1 URODZINY ART_INKUBATORA

1 URODZINY ART_INKUBATORA

09.05.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

9 maja 2015 zapraszamy na pierwsze urodziny Art_Inkubatora. W programie spacery, warsztaty, grillowanie i swingowanie. 

Zachęcamy do zapoznania się z programem: http://www.artinkubator.com/#!article_58

więcej

Archiwum

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.