Koncert Wielkiego Chóru Młodej CHOREI w Łodzi

Koncert Wielkiego Chóru Młodej CHOREI w Łodzi

19.10.2011
Teatr CHOREA

Zapraszamy na pierwszy koncert Koncert Wielkiego Chóru Młodej CHOREI, do Teatru CHOREA i Fabryki Sztuki w Łodzi!

data: 19 października 2011
miejsce: Teatr CHOREA/ Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3
godzina: 17:30
wstęp wolny, bezpłatny

"Dopóki żyjesz - bądź promienny. Nie zamartwiaj się nawet przez chwilę. Życie dane nam na krótko, czas w końcu zażąda jego zwrotu." Seikilos, I w. n.e.

W Łodzi pojawiło się kolejne pokolenie muzycznych fascynatów - serdecznie zapraszamy na Koncert Wielkiego Chóru Młodej CHOREI!

Podczas dwutygodniowych warsztatów jakie odbyły się w sierpniu w Teatrze CHOREA, 30-osobowa grupa młodzieży z województwa łódzkiego, prowadzona przez aktorów Teatru CHOREA, pracowała nad współczesnymi aranżacjami zabytków muzyki antycznej Grecji i nowoczesnymi kompozycjami odwołującymi się do Antyku. W wyniku wspólnej pracy powstał niezwykle energetyczny Koncert Wielkiego Chóru Młodej CHOREI!

Kompozytorzy - Tomasz Krzyżanowski i Maciej Maciaszek - w swojej pracy inspirowali się tekstami dramatu starogreckiego i autentycznymi zapisami nutowymi sprzed 2,5 tysięca lat. W programie znajdą się fragmenty chórów z dramatów antycznej Grecji oraz fragmenty Hymnów Delfickich we współczesnych jazzująco-swingujących aranżacjach.

Pieśni, które będzie można usłyszeć, to fragment materiału muzycznego przygotowywanego w ramach wielkiego widowiska "Oratorium Dance Project", które swoją prapremierę będzie miało już tej zimy - 9 grudnia 2011, w Klubie WYTWÓRNIA - TOYA Studios.

 

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.