Próby do "Oratorium Dance Project"

Próby do "Oratorium Dance Project"

10.10-09.12.2011
Teatr CHOREA

W październiku 2011 rozpoczynamy finalną, intensywną fazę prac i prób nad poświęconą przygotowaniu tanecznej i muzycznej części widowiska "Oratorium Dance Project - CHOREA, Łódź 2011". 

Do projektu została zaproszona ponad 60-osobowa grupa młodzieży, która nigdy nie zajmowała się profesjonalnie tańcem. Grupa została wybrana podczas wielu warsztatów i spotkań, które aktorzy CHOREI przeprowadzili wiosną i latem 2011, w gimnazjach, liceach oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa łódzkiego. Głównemu choreografowi Robertowi M. Haydenowi będą tancerze walijskiej grupy Earthfall oraz łódzcy niezależni artyści tańca i aktorzy CHOREI. Próby będą odbywać się w kolejnych sesjach pracy w październiku i listopadzie 2011.

Jednocześnie nad częścią muzyczną projektu - "Oratorium Antyk/ Trans/ Orchestra" - pod okiem instruktorów z Teatru CHOREA, będzie pracowała druga grupa wykonawców, również złożona z amatorów, wyselekcjonowana przez artystów CHOREI na tej samej zasadzie - młodzież oraz osoby powyżej 50-tego roku życia, w sumie około 60 osób. W "Oratorium" wykorzystano specjalnie zaaranżowane pieśni antycznej Grecji, zrekonstruowane z ocalałych zabytków muzycznych sprzed 2,5 tysiąca lat.

W widowisku, obok uczestników naszego projektu wystąpi Orkiestra i Chór Filharmonii Łódzkiej oraz muzycy jazzowi.

Już teraz - serdecznie zapraszamy na premierę "Oratorium Dance Project"!

Finał projektu to dwa pełnowymiarowe, profesjonalne widowiska z Orkiestrą i Chórem Filharmonii Łódzkiej, w dniach 8 i 9 grudnia 2011, zaprezentowane w Klubie Wytwórnia - Toya Studios w Łodzi. 

Wsparcie projektu potwierdziło wiele instytucji kultury i edukacji artystycznej z Łodzi, m.in.: Filharmonia Łódzka, Teatr Wielki, Fabryka Sztuki w Łodzi, Szkoła Baletowa i Akademia Sztuk Pięknych.

Projekt współfinansują:
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Urząd Miasta Łodzi
- Urząd Marszałkowski w Łodzi
- Instytut Muzyki i Tańca
- Narodowe Centrum Kultury
- Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
- British Council
- PGE Energetyka

Projekt otrzymał honorowe patronaty:
- Marszałka województwa łódzkiego - Pana Witolda Stępnia
- Prezydent Miasta Łodzi - Pani Hanny Zdanowskiej
- Sekretarza Stanu do spraw Europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Pana Mikołaja Dowgielewicza

Projekt został wybrany i wpisany jako jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się podczas Przewodnictwa Polski w Radzie UE.

Patroni medialni projektu:
- Telewizja Polska
- 3 Program Polskiego Radia
- Gazeta Wyborcza

 

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.