Spotkanie z Thomasem Richardsem

Spotkanie z Thomasem Richardsem

15.09.2009
Teatr CHOREA

Zapraszamy na spotkanie z Thomasem Richardsem - liderem “Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards” w Pontederze, do Teatru CHOREA i Fabryki Sztuki w Łodzi.

data: 15 wrześnie 2009
godzina: 13:00
miejsce: Teatr CHOREA, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

W związku z ogłoszonym przez UNESCO Rokiem Jerzego Grotowskiego, zapraszamy na spotkanie z Thomasem Richardsem - dyrektorem “Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards” w Pontederze. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie dokumentacja filmowa z pracy Workcenter w Pontederze. Thomasowi Richardsowi towarzyszyć będzie dwóch aktorów z Workcenter oraz Piotr Borowski (wieloletni współpracownik Grotowskiego, obecnie lider Studium Teatralnego w Warszawie).

Thomas Richards - studiował dramat i muzykę na uniwersytecie Yale (USA) i w Bolonii (Włochy). Od 1986 był najbliższym asystentem Grotowskiego i jednym z głównych liderów projektów prowadzonych w Pontederze. W 1996 Grotowski podjął decyzję o przekształceniu swego ośrodka w “Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards” tym samym przekazując Richards’owi dziedzictwo i prawa do kontynuowania wyznaczonej przez siebie drogi. Po śmierci Grotowskiego - Richards kieruje ośrodkiem w Pontederze. Jest autorem książki: “Pracując z Grotowskim nad działaniami fizycznymi” (1993, polskie wydanie 2003) i wywiadu rzeki “Punkt graniczny przedstawienia” (1997).

 

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.