Warsztaty CHOREI w Bielsku-Białej i Chorzowie

Warsztaty CHOREI w Bielsku-Białej i Chorzowie

10-11.12.2014
MDK im. W. Kubisz w Bielsku-Białej, MDK Batory w Chorzowie

Teatr Chorea poprowadzi warsztaty teatralne poprawy kompetencji dla animatorów kultury, instruktorów i nauczycieli, w ramach współpracy Narodowego Centrum Kultury, program "Dom Kultury +"  oraz Miejskiego Domu Kultury Batory w Chorzowie i Miejskiego Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

Bielsko-Biała, 10 grudnia 2014 (środa), godz. 12.00 - 19.00
Chorzów, 11 grudnia 2014 (czwartek), godz. 10.00 - 17.00

Warsztaty będą obejmować następujące elementy:

1. Filmową prezentację projektów CHOREI oraz omówienie metod pracy animacyjnej w środowiskach mających utrudniony dostęp do kultury.

2. Praktyczny warsztat performatywny

Część praktyczna warsztatu obejmuje uruchomienie ciała poprzez elementy treningu fizycznego, pracę z partnerem oraz pracę w grupie, ćwiczenia rytmiczne, otwieranie głosu, budowanie zespołu poprzez wykorzystanie twórczego potencjału jednostek, działania grupowe w oparciu o polirytmię i polifonię, pracę z tekstem. Szczegółowy program warsztatu i dobór materiału merytorycznego zostanie dopasowany do specyfiki grupy.

3. Szczegółowa analiza oraz dyskusja dotycząca przebiegu warsztatu oraz osobistych doświadczeń uczestników

Zaproponowane podczas warsztatów ćwiczenia fizyczne, muzyczne i ruchowe mają prowadzić każdego z uczestników do otworzenia się na innych i wypracowania fundamentalnych działań budujących grupę i przekształcających ją w kreatywny zespół. Warsztaty uczą tworzenia grupy oraz uruchamiania potencjału twórczego jej uczestników. Prezentują narzędzia pomagające uruchamiać kreatywne procesy w zespołach, budować zaufanie i dostrzegać pozytywne aspekty wspólnego działania.

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.