Spektakl "Manifest 1.2" / Festiwal Perspektywy

Spektakl "Manifest 1.2" / Festiwal Perspektywy

29.10.2017
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

Zapraszamy na spektakl „Manifest 1.2", Teatru im. Stefana Batorego z Chorzowa, w ramach czwartego cyklu Festiwalu Perspektywy 2017: Teatr - awangarda w działaniu!

data: 29 października 2017 (niedziela)
godzina: 19:00
miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, budynek C
czas trwania spektaklu: 60 minut 
wiek widzów: od 15 roku życia
bilety: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny
rezerwacje:
mailowo: teatrchorea@gmail.com
telefonicznie: +48 506 103 207 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-17:00)

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami przedstawienia.


INFORMACJE O SPEKTAKLU:

Tytuł: "Manifest 1.2"
Obsada: Karolina Biedroń, Agata Dromert, Żaneta Górecka, Michalina Hanzel, Katarzyna Hora, Marta Wiśniewska, Maciej Dziaczko 

„Manifest” to połączenie dwóch spektakli - „Manifest” (premiera 2014) i „Manifest 2”/„M2” (premiera 2016) - o bardzo różnej treści, ale bardzo podobnej formie. Decyzja o ich połączeniu zapadła, kiedy stwierdziłyśmy, że chcemy przybliżyć festiwalowej publiczności naszą historię i przemianę, która zaszła na poziomie naszej dojrzałości i świadomości - od momentu zakończenia pracy nad pierwszym spektaklem, powstałym w liceum, w reżyserii Macieja Dziaczki - do momentu samodzielnej reżyserii kolejnego „Manifestu”, osadzonego w zupełnie innym wymiarze znaczeniowym. Obydwa spektakle przedstawiają rzeczywistość w krzywym zwierciadle i zawierają osobiste komentarze każdej z nas, które składają się we wspólny głos. Niektórzy twierdzą, że to nie tylko głos naszej grupy, a nawet głos pokolenia. Ponieważ spektakl bazuje na zupełnie współczesnych nam wydarzeniach, które szybko się zmieniają, dezaktualizują - trudno określić jak wiele treści z premiery zostanie poruszonych w wersji łódzkiej. Gwarantujemy dobrą teatralną jakość, a ponieważ opieramy się na rzeczywistości, spektakl - tak jak ona - będzie słodko-gorzki.

INFORMACJE O TWÓRCACH:

Teatr im. Stefana Batorego to grupa złożona z absolwentek III-go LO im. Stefana Batorego w Chorzowie. To właśnie liceum nas połączyło i sprzedało teatralnego bakcyla. Od początku traktowałyśmy tę robotę poważnie. Obecnie dalej kształcimy się w tym kierunku, poszukujemy, eksperymentujemy i przede wszystkim - spotykamy się z widzem, z człowiekiem, zacieśniamy więzi. Mówimy o tym co nas boli, denerwuje, śmieszy, czego się boimy, wstydzimy, co uważamy za absurdalne albo totalnie potrzebne. Zawsze z osobistej perspektywy dwudziestokilkulatek. 
Teatr dla nas to swego rodzaju sprzężenie zwrotne - gdyby nas nie połączył, być może nie zaprzyjaźniłybyśmy się, gdybyśmy się jednak nie zaprzyjaźniły - nie wiadomo, czy nasz teatr istniałby dalej. Na scenie próbujemy radzić sobie z rzeczywistością, oswajać otaczający nas świat. Czasem nie wychodzimy spoza naszego mikroświata, coraz częściej zanurzamy się głębiej, a najczęściej łączymy obie perspektywy. Spotkanie z teatrem dało nam przyjaźń, odwagę, miejsce, w którym możemy podzielić się swoją wrażliwością i źródło inspiracji.
Wspólnym początkiem naszej teatralnej przygody było III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie, które utwierdziło nas w przekonaniu, że podążamy w odpowiednim kierunku i wciągnęło nas w teatr jeszcze silniej. Uczęszczałyśmy na zajęcia do Pałacu Młodzieży w Katowicach, (teatralne prowadzone przez Macieja Dziaczko i Iwonę Woźniak oraz wokalne z Olgą Chrzan). Kiedy byłyśmy w drugiej klasie, Pałac Młodzieży przyszedł do nas. Wtedy do murów Batorego powrócił jego wychowanek, Maciej Dziaczko, który w ramach dodatkowych lekcji, zaczął prowadzić tu warsztaty. Ogromną rolę w naszej drodze odegrał fakt, że zaufałyśmy Maćkowi. Ogromne znaczenie miał też charakter naszej szkoły: festiwal teatralny, na którym mogliśmy występować i obserwować inne grupy, obóz naukowy, na którym wychowawca zabrał nas do Teatru Węgajty, do którego regularnie powracamy. Uczestniczyłyśmy też w warsztatach z wieloma cenionymi teatrami i twórcami teatralnymi, między innymi z: Teatrem CHOREA, Teatrem Realistycznym i Teatrem Krzyk. Brałyśmy udział w warsztatach mistrzowskich Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru. Przygotowywałyśmy etiudę pod czujnym okiem Adama Walnego. Jesteśmy warsztatowiczkami Innej Szkoły Teatralnej Teatru Węgajty. Zajmowałyśmy wysokie miejsca na ogólnopolskich festiwalach teatralnych (np. Grand Prix na festiwalu „Melpomena” w Środzie Wielkopolskiej). Jako absolwentki nie przestałyśmy działać. Część z nas wybrała się do szkoły teatralnej we Wrocławiu, aby zgłębiać sztukę lalkarską. Część studiuje w Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Nasz pierwszy spektakl stworzony już po ukończeniu liceum - „M2” - także otrzymał bardzo cenne dla nas nagrody (II miejsce na festiwalu „Łaknienia” w Teatrze Brama w Goleniowie i Grand Prix na Wadowickich Spotkaniach Teatralnych „Zgraja”). Po jednym z przebiegów spektaklu usłyszałyśmy słowa, o których nie pozwolimy sobie nigdy zapomnieć: „Gdyby tak wyglądał teatr, to bym do niego chodził”. 

Przeczytaj więcej o spektaklu:

http://off-teatr.pl/dominika-bremer-manifest-2-teatr-im-stefana-batorego/


INFORMACJE DOTYCZĄCE SPOSOBU REZERWACJI BILETÓW:

W mailu prosimy podać imię i nazwisko, ilość rezerwowanych biletów i określić czy będą to bilety normalne czy ulgowe.

Do zakupu biletów ulgowych upoważnione są osoby, które zakupiły bilety na więcej niż jedno wydarzenie Festiwalu Perspektywy 2017, grupy zorganizowane (powyżej 10 osób), osoby niepełnoletnie (do 18 roku życia), uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne, osoby powyżej 80 roku życia oraz osoby objęte ulgą ustawową.

System rezerwacji biletów zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc, lub o godz 18:00 w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Bilety można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem lub w biurze Teatru CHOREA (pokój nr 18, budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3), od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-17:00.

Płatność za bilety przyjmujemy wyłącznie gotówką.
Rezerwacje wygasają 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Teatr CHOREA i Festiwal Perspektywy nie ponoszą odpowiedzialności za treści ogłoszeń umieszczanych na portalach społecznościowych i internetowych poza wiedzą organizatora.

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.