Warsztaty "Body Music" / Festiwal Perspektywy

Warsztaty "Body Music" / Festiwal Perspektywy

28.10.2017
Fabryka Sztuki w Łodzi

Zapraszamy na warsztaty muzyczne "Body Music - czyli zagraj sobie na brzuchu”, prowadzone przez Tomasza Krzyżanowskiego z Teatru CHOREA, w ramach czwartego cyklu Festiwalu Perspektywy 2017: Teatr - awangarda w działaniu!

data: 28 października 2017 (sobota)
godzina: 11:00 - 14:00
miejsce: sala warsztatowa w niskim budynku Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

prowadzący: Tomasz Krzyżanowski
uczestnicy: warsztat kierowany do wszystkich
wiek uczestników: powyżej 7 roku życia
ilość uczestników: 20-25 osób
dodatkowe informacje: uczestnicy muszą ze soba zabrać wygodne ubranie i wygodne buty na zmianę

koszt: 70 zł
rezerwacje:
mailowo: chorea.warsztaty@gmail.com
telefonicznie: +48 506 103 207 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-17:00)
W mailu zgłoszeniowym prosimy podać dane uczestników: imię, nazwisko i wiek.

OPIS WARSZTATU:

Warsztaty "Body Music - czyli zagraj sobie na brzuchu" skierowane są dla wszystkich, którzy mają ochotę odkryć i lepiej poznać najstarszy na świecie instrument jakim jest ludzkie ciało. Niezwykły instrument dostępny dla wszystkich. Body percussion działa na tej samej zasadzie, jak każdy inny instrument, z tą różnicą, że używa ciała do wytwarzania wibracji i dźwięków. 
Warsztaty zaczniemy od poznania podstawowych „narzędzi” z jakich możemy korzystać muzykując z użyciem naszego ciała. Poznamy też podstawowe rytmy, podziały a także poszukamy wspólnego pulsu grupy. Warsztat body percussion to niezwykłe doświadczenie i dobra zabawa. Stymuluje krążenie i jako grupowe działanie wytwarza energię, która nie miałaby szansy powstać muzykując w pojedynkę. To również świetny sposób na odkrywanie kultur świata. Tradycje ludowe wielu krajów obejmują wykorzystanie perkusji ciała. Naszym instrumentem jest również głos, którego nie może zabraknąć na warsztacie body music. Wdech, wydech a także inne odgłosy mogą doskonale wzbogacić naszą muzykę. Body music może być praktykowane w pojedynkę, ale jako działanie grupowe jest niezwykle organiczne, plemienne i daje dużo radości.

INFORMACJE O PROWADZĄCYM:

Tomasz Krzyżanowski - kompozytor, aranżer, muzyk, wokalista. Autor muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych a także filmów, projektów artystycznych, performance i innych. Gra na perkusji, instrumentach perkusyjnych i klawiszowych. Od 13 lat kierownik muzyczny łódzkiego Teatru CHOREA a także Chóru Teatru CHOREA działającego przy teatrze od 2011r. Współzałożyciel męskiego chóru realizującego autorskie przedsięwzięcia muzyczno - performatywne, min. projekt ”Pieśni dla miasta”. Lider i współprowadzący wielu warsztatów teatralnych i muzycznych zarówno dla aktorów, tancerzy i muzyków jak i amatorów, dzieci i młodzieży, m. in. w St. Donats Atlantic College (Walia), Europejskim Centrum Kultury w Delphi (Grecja), REDCAT Theatre i Calarts School (Los Angeles), Meyerhold Center (Moskwa), Instytucie im. J. Grotowskiego (Wrocław), Teatrze Atalaya (Sevilla), Teatrze Espacio Espiral (Santander), na Festiwalu Giving Voice (Aberystwith), w PWSFTViT (Łódź) i wielu innych. Jako wszechstronny muzyk, w swojej pracy inspiruje się muzyką i rytmiką Bałkanów, Skandynawii, muzyką Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Indii, Półwyspu Iberyjskiego. W jego twórczości, dużą rolę odgrywa także fascynacja starożytnymi kulturami, wymarłymi językami oraz body percussion i rytmem w każdej możliwej formie i postaci. 

Zobacz czym jest Body Percussion:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=340&v=l0XdDKwFe3k
https://www.youtube.com/watch?v=gO3KeFpltDQ&feature=share


REGULAMIN UDZIAŁU W WARSZTATACH:

- Każdy uczestnik bierze udział w warsztatach na własną odpowiedzialność.
- Każdy uczestnik powinien mieć aktualne ubezpieczenie NNW, w razie wypadku organizator: Teatr CHOREA nie ponosi odpowiedzialności.
- Uczestnik warsztatów wyraża zgodę na publikowanie swojego wizerunku w celach relacji z wydarzenia i jego promocji na wszelkich nośnikach multimedialnych w Internecie, prasie, telewizji oraz na nośnikach reklamowych innego typu.
- Koszt warsztatu “Body Music” prowadzonego przez Tomasza Krzyżanowskiego, organizowanego przez Teatr CHOREA, w dniu 28 października 2017, w godz. 11:00-14:00, wynosi 70 zł od osoby. Jest to pełna opłata za warsztat i nie może być pomniejszona w zależności od mniejszej ilości godzin warsztatowych, w których uczestnik weźmie udział. 
- Pełna wpłata za warsztat musi być odnotowana na koncie bankowym Teatru CHOREA (organizatora) najpóźniej do 20 października 2017.
- Numer konta bankowego: BPH SA 30 1060 0076 0000 3200 0092 1568 (IBAN: PL)
- W tytule przelewu należy umieścić imię i nazwisko uczestnika oraz tytuł warsztatu.
- Za rezygnację z warsztatu zgłoszoną do 20 października 2017, Teatr CHOREAZ zwróci wpłatę na konto nadawcy. Rezygnacja zgłoszona po 20 października 2017 oznacza brak możliwości odzyskania wpłaty.
- Organizator może wystawić fakturę VAT.
- W przypadku gdy nie zbierze się optymalna ilość uczestników ustalona z prowadzącym, warsztat zostaje odwołany, a wpłaty zwrócone na konto nadawcy.
- 20 października 2017 Teatr CHOREA wyśle maile do wszystkich uczestników z informacją czy została utworzona grupa warsztatowa.
- Organizator ma prawo do odwołania warsztatów z przyczyn od niego niezależnych w późniejszym terminie. Zwracamy wtedy wszystkie opłaty na konta uczestników.
- Organizator zapewnia wodę, kawę i herbatę podczas warsztatów. Organizator nie zapewnia noclegów oraz posiłków uczestnikom warsztatów.
- Warsztat będzie prowadzony w języku polskim.
- Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

Teatr CHOREA i Festiwal Perspektywy nie ponoszą odpowiedzialności za treści ogłoszeń umieszczanych na portalach społecznościowych i internetowych poza wiedzą organizatora.

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.