"Ciemność" - pokaz pracy

"Ciemność" - pokaz pracy

26.11.2016
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

Zapraszamy na "Ciemność" - pokaz pracy

data: 26 listopada 2016 (sobota)
godzina: 19.00
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

Wstęp bezpłatny.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Rezerwacja miejsc: chorea.warsztaty@gmail.com

Ciemność - była. Jest. I będzie. Otacza mnie i jest we mnie. Ciemność. Czy jest czymś złym? Nie. To dlaczego boję się jej uścisku? Ciemność przypomina mi czarnego kota, łasi się, ciągnie za nogawki, wskakuje na klatkę i wbija się głęboko w skórę. Ciemność nie jest czymś, jest brakiem czegoś. A jednak czasem pragnę się w Nią wtulić i niech zatrzyma się ruch materii. Ciemność - to kolejny etap współpracy Teatru CHOREA z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Jest to efekt półrocznej pracy warsztatowej, a także próba odpowiedzi na pytania: co w naszym życiu oznacza ciemność i jak jest odbierana przez ludzi, którzy zmagają się z nią każdego dnia oraz czy ciemność jest taka straszna i zła, jak ją powszechnie postrzegamy. 

Reżyseria: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz
Muzyka: Tomasz Krzyżanowski
Przygotowanie muzyczne: Joanna Filarska
Światło: Tomasz Krukowski
Dźwięk: Marcin Dobijański
Wizualizacje: Paweł Klepacz
Obsada: Anna Miotk, Wiktoria Wiejak, Jolanta Jabłońska, Agnieszka Turchońska, Ewa Hrywienicka, Agata Mazurkiewicz, Anna Piekarniak, Klaudia Ambroszczyk, Ewa Otomańska, Aleksandra Ziomek, Grzegorz Nasalski, Wiktor Moszczyński, Tomasz Hołubowicz, Damian Kukiałka, Przemek Bitner, Jakub Durka.
Autorzy tekstów: Anna Lyndsey, Stanisław Grochowiak, Adam Mickiewicz, Tomasz Hołubowicz, Ewa Otomańska, Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz, Janusz Adam Biedrzycki.
Współpraca: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 6 im. mjr. Hieronima Baranowskiego oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Róży Czackiej w Laskach.

Warsztaty i pokaz pracy realizowane w ramach projektu "Teren otwarty" finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Struktura360 KulturaDostepna lifting LOGO kolor

 

mkidn

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.