Spotkanie z CHOREĄ - Olimpiada Teatralna we Wrocławiu

Spotkanie z CHOREĄ - Olimpiada Teatralna we Wrocławiu

22.10.2016
Festiwal Olimpiada Teatralna we Wrocławiu

Zapraszamy na spotkanie z udziałem Teatru CHOREA pt. "Ciało wie – ciało widzi. Teatr na wyciągnięcie ręki", które odbędzie się podczas międzynarodowego festiwalu teatralnego Olimpiada Teatralna we Wrocławiu.

data: 22 października 2016 (sobota) 
godzina: 9:30
miejsce: Barbara: infopunkt, kawiarnia, kultura, ul. Świdnicka 8c, Wrocław

Prowadzenie: Agnieszka Piasecka i Jarek Rebeliński
Uczestnicy: Janusz Adam Biedrzycki i Magdalena Paszkiewicz z Teatru CHOREA oraz Sophie Laly i Annabelle Mailliez z Compagnie de l’Oiseau-Mouche

Porozmawiajmy o potrzebie i możliwościach teatru w obszarze przełamywania stereotypu utożsamiającego teatr z WIDowiskiem, a aktora i WIDZ-a z osobą WIDZącą. Pytajmy, eksplorujmy, performujmy. Czym jest zmysł wzroku/zmysł niewidzenia? Czym jest praca z ciałem, dotykiem, zmysłem współ-odczuwania w teatrze aktorów, którzy nie widzą w sposób konwencjonalny lub też których doświadczeniem jest niepełnosprawność intelektualna? Jaki teatr działa na widzów z niepełnosprawnością wzroku, jaki stymuluje ich rozwój? Czego widzący widzowie/współaktorzy/współtwórcy mogą nauczyć się od aktorów niewidzących? Czego od aktorów z niepełnosprawnością intelektualną przygotowujących spektakl z myślą o ludziach posiadających zmysł nie-widzenia?

"Być może w świecie ślepców wszystko będzie wreszcie prawdziwe […]. Ludzie zaczną wreszcie być sobą, ponieważ nikt nie będzie się im przyglądał.​" (José Saramago)

Więcej o spotkaniu: http://www.theatreolympics2016.pl/kalendarium/cialo-wie-cialo-widzi-teatr-na-wyciagniecie-reki
Więcej o festiwalu: http://www.theatreolympics2016.pl

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.