"Taśmy profesjonalne" performance i warsztaty na Dotknij Teatru

"Taśmy profesjonalne" performance i warsztaty na Dotknij Teatru

29.03-02.04.2016
Teatr CHOREA, Fabryka Sztuki w Łodzi

Zapraszamy na warsztaty i performance "Taśmy profesjonalne" Tomasza Ciesielskiego, realizowane w ramach projektu Dotknij Teatru 2016.


PERFORMANCE "Taśmy Profesjonalne"

data: 31 marca i 01 kwietnia 2016
godzina: 17:00
miejsce: Galeria Fabryki Sztuki w Łodzi, (niski budynek) ul. Tymienieckiego 3

Nie obowiązuje rezerwacja miejsc.
Wstęp bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.
Darmowe wejściówki będą wydawane w dniu pokazów, od godziny 16:00, w Fabryce Sztuki w Łodzi.

reżyseria: Tomasz Ciesielski
muzyka: Paweł Odorowicz
występują: Aleksandra Korniejenko, Dominika Olaszek, Ewa Otomańska, Julia Cieślewicz, Julia Podlewska, Karolina Żułcińska
współorganizacja: Teatr CHOREA

Rozpoczęliśmy od zabawy z nagraniami – „taśmami profesjonalnymi” teatru i tańca, które dla nas stały się materiałem dość zuchwałego teatralnego karaoke. Szybko okazało się, że równie mocno pociąga nas igranie z wystąpieniami prezentowanymi na parlamentarnej mównicy, na wybiegu modowym i czele manifestacji. Wszystkie razem tworzą repertuar działań oraz gestów, które (w popartowym niekiedy stylu) powielimy na scenie i przerobimy na swoje. Razem z widzami poszukamy własnego miejsca wśród gombrowiczowskiego świata słów noblistów, show celebrytów, tańców Anny Teresy de Keersmaeker i pokazów Victoria’s Secret... I nie mogę mówić po prostu, gdyż w tym wszystkim. Jest coś uroczystego i tajemniczego. Tak właśnie, jakby msza się odprawiała! Śmiać mi się chce: jakże uroczysty jestem! (Henryk, „Ślub” W. Gombrowicz).

Zespół tworzą uczestniczki warsztatów letnich organizowanych przez Teatr CHOREA i Grupę KIJO w sierpniu. Pokaz stanowi kontynuację zapoczątkowanych wówczas wspólnych działań.  

 

WARSZTATY DLA KAŻDEGO "Taśmy profesjonalne"

terminy:

29 marca (wtorek), godz. 15:00-18:00
30 marca (środa), godz. 15:00-18:00
31 marca (czwartek), godz. 14:30-16:30
1 kwietnia (piątek), godz. 14:30-16:30
2 kwietnia (sobota), godz.14:30-16:30

miejsce: sala warsztatowa w Fabryce Sztuki w Łodzi, (niski budynek), ul. Tymienieckiego 3

prowadzący: Tomasz Ciesielski
współorganizacja: Teatr CHOREA

Nie obowiązuje rezerwacja miejsc. 
Wstęp bezpłatny.
Warsztat przeznaczony dla każdego uczestnika, gotowego i otwartego na wspólną pracę.

Każdego dnia warsztatów zagramy w teatralne karaoke. Będziemy pracować z fragmentami wybranych spektakli współczesnego teatru: teatrem tańca, teatrem fizycznym, ale także typowymi widowiskami dramatycznymi. W demokratycznej, prostej strukturze naśladownictwa sprawdzimy czy i jak współczesny teatr porusza swojego widza, a także spróbujemy lepiej poznać techniki, jakimi posługują się dzisiejsi artyści sceniczni.

Elitarny teatr, mimo deklarowanego często otwarcia na widza, w praktyce niemal zapomniał o zabawowym, wspólnotowym aspekcie swojego rodowodu. Podczas warsztatów spróbujemy razem przywrócić performatywną tradycję zabawy i, bez względu na osobiste relacje z teatrem, stać się jego aktywnym uczestnikiem. 

Tomasz Ciesielski - performer, tancerz, badacz i menadżer teatru, w swoich działaniach łączący wszystkie te trzy doświadczenia. Od 2009 roku członek Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA, w tym czasie uczestniczył w projektach: "Antyk/Taniec w Re-Konstrukcji", "Koguty, Borsuki i inne Kozły", "Oratorium Dance Project". W 2011 roku nawiązał współpracę z duńskim zespołem Granhøj Dans, realizując międzynarodowy spektakl "Men&Mahler" oraz "Rite of Spring Extended", w reżyserii Palle Granhøja. Oba widowiska otrzymały nagrodę dla najlepszego duńskiego spektaklu teatru tańca Årets Reumert 2013 i 2014. Twórca autorskich performansów, m. in. "Sens-akcja", prezentowany w Polsce i USA. Autor publikacji (jedyna na polskim rynku monografia tematyczna „Taneczny umysł. Teatr ruchu i tańca w perspektywie neurokognitywistycznej”) i uczestnik projektów (Polska, Francja, Wielka Brytania) dotyczących możliwości zastosowania wiedzy z zakresu nauk kognitywnych i neuronauk w badaniach nad tańcem. 

 

Projekt zrealizowany i sfinansowany w ramach projektu Dotknij Teatru 2016.

DT Logo poziom wersja alternatywna 800

Współorganizacja:

teatrCHOREA logoBLACK

 

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.