Projekt "VIDOMI - Kontynuacje"

Projekt "VIDOMI - Kontynuacje"

19-21.09.2015
Ośrodek w Laskach, Instytut Teatralny w Warszawie

Rozpoczynamy drugą część projektu "Vidomi – kontunuacje", w ramach której odwiedzać będziemy ośrodki dla niewidomych i słabowidzących w całej Polsce. Wizyty obejmować będą warsztaty teatralne oraz pokazy spektaklu "Vidomi".

Warsztaty będą miały charakter wprowadzający. Pokażemy kilka prostych ćwiczeń teatralnych, ruchowych oraz muzyczno- rytmicznych wykorzystywanych w pracy z niewidomymi (ćwiczenia w parach, budowanie ruchu w oparciu o dotyk, w oparciu o dźwięki, ćwiczenia na zaufanie, formułowanie instrukcji tylko w oparciu o słowo, używanie metafor i skojarzeń). W prowadzeniu warsztatów pomagać będzie młodzież z Ośrodka dla Niewidomych i Słabowidzących im. H. Barańskiego w Łodzi, biorąca udział w warsztatach od początku 2014 roku. Przedsięwzięcie ma na celu podzielenie się zdobytymi w czasie tej pracy doświadczeniami i wrażeniami. Chcemy zapoznać zarówno młodzież jak i nauczycieli i opiekunów z wypracowanymi przez nas metodami pracy oraz efektem jakim jest spektakl.

Pierwsze warsztaty odbędą się 19 września w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

Warsztatom towarzyszyć będzie pokaz spektaklu, 21 września o godzinie 13.00 w Instytucie Teatralnym w Warszawie, ul. Jazdów 1.

Warsztaty oraz pokaz spektaklu realizowane są w ramach projektu "Vidomi – kontynuacje" finansowanego z programu "Młodzi niepełnosprawni- sprawni z PZU" Fundacji PZU oraz projektu "Kultura w terenie" finansowanego z programu "Kultura Dostępna" Narodowego Centrum Kultury.

 PZU duze podstawowe RGB poziomprawa 22.05 wer3 INTERNETmkidn 01 cmyk

 

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.